Telefon
WhatsApp

Izobozz, PET şişelerin ( su şişeleri) tekrar değerlendirilmesi sonucu geri dönüşüm ürünü olarak %100 polyester elyaftan üretilir. TSE Belgesi olan,nefes alan,insan ve çevreye zararı olmayan,ısı ve ses yalıtım değerleri yüksek olan,yoğuşma yapmayan,nemden etkilenmeyen ,kanserojen olmayan ,yangın sınıfı zor alevlenen,yandığında zehirli gaz çıkarmayan keçe malzemedir.

 

Evet. Izobozz yalıtım keçesi olarak Yöntem Patentli  bir üründür.

2009 yılından beri uygulama yapılmaktadır. Yaklaşık üç milyon metrekare uygulanmıştır. Bugüne kadar hiçbir şikayet bulunmamaktadır. %100 müşteri memnuniyetine sahip üründür.

Nefes alana malzeme olduğu için iç hava kalitesi hep yüksektir.Doğa ve insan dostudur.

Dübelsiz uygulama yapılır.Binanız dübellenmez.

Yüksek ısı yalıtımı nedeni ile enerji tasarrufu sağlar. 

Her türlü yapıştırıcı ile kolayca yapışır.

Yüksek mukavemete sahiptir.Fırtına,rüzgar,vb etkilenmez.

Kesim işini yaparken maske,gözlük,eldiven,vb gibi koruyucu ekipmanlara gerek olmaması.Tahriş etmez, kaşındırmaz.

Darbelere karşı dayanıklı olması ve sizin için koruyucu olması. Dolu,vb etkilemez.

Allerjen olmaması ve partikül bırakmaması.Kesiminin ve uygulamasının çok kolay olması

Gerçek ses yalıtımı yapar.

Uygulamanın kısa sürer.Zamandan tasarruf edersiniz.

Sudan ve nemden etkilenmemesi.Bakteri,mantar,küf,haşere barındırmaz.

 

izobozz keçeyi falçata,makas ile kesebilirsiniz.

Evet. Bayındırlık poz numaraları :
10.330.3561-10.330.3562-10.330.3563-10.330.3564

Isı kaybının en çok yaşandığı yerlerden biri pencere kenarlarıdır. Buralar izoBOZZ ürünler ile kaplandıktan sonra fileli köşe profili ile kaplanmaktadır. Diğer mantolama malzemeleri bu uygulamayı yapamamaktadırlar.

izobozz keçeler nefes alan malzemelerdir.    ( µ )değeri :1.1 dir.

Evet.izobozz keçelerin tümü TSE Belgelidir.

izobozz keçe kullanılan özel elyaflar ve çapraz iğneleme yöntemi sayesinde boşluklu yapısı nedeni ile hem ısı hem ses yalıtımını aynı anda yapabilirler.Böylece tüm müşterilerimizden karavan kamplarının gürültüsünü içeri girdiklerinde neredeyse hiç duymadıklarını ifade etmektedirler. 

izobozz Dyson,Sünger yapıştırıcısı, silikon,vb yapışır.Yapıştırıcıların hiçbiri izobozz keçeye zarar vermez. 

Yapıyı planlarken ses yalıtımı dikkate alınmalıdır. Ayrıca yapıların duvar, döşeme, tavan, cam ve doğrama gibi elemanları belirlenirken ses yalıtım özelliği yüksek olan malzemeler kullanılmalıdır. Ses yalıtım malzemesi kullanılarak alt ve üst kat seslerinin geçişi ile komşu duvarlardan geçen sesler de engellenir.

Hayır.izobozz keçenin yapısında böcek,haşere,vb barınamaz.

izoBOZZ ürünlerin bilinen ömrü 650 yıldır. Asla çürümez, bozulmazlar. Bina ömrü kadar malzeme garantisi veriyoruz.

Ses Yalıtımı Nedir?

İstenmeyen ve rahatsızlık hissi uyandıran seslere gürültü denir. Ses yalıtımı; yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve sinema, kayıt stüdyosu gibi mekanlarda uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan uygulamalardır

Gürültüden neden korunmalıyız?
Gürültünün insan üzerinde psikolojik ve fizyolojik pek çok zararı bulunmaktadır. Gürültü, hastalıklara yol açan stresin en önemli nedenlerindendir. Bu hastalıkları kısaca şöyle sıralayabiliriz: Sinirlilik, algılama güçlüğü, iş veriminde düşüş, uykusuzluk, dolaşım sistemi bozuklukları, çeşitli vücut salgılarında anormallik, kalıcı işitme kayıpları, hamile bayanlarda erken doğum ve düşük,motivasyon eksikliği,odaklanamama.

Hayır.izobozz keçenin nem direnci vardır. Nemden etkilenmez.

 

Binanıza İlave statik yük getirmeyen, kullanım alanlarını artıran en  etkili çözümdür.

İzoBOZZ keçe basınç altında kopmaz ve parçalanmaz.Duvara yapıştırldığında araba camı gibi duvarın dağılmasını engeller. Depremde duvarlar ve tuğlalar izoBOZZ ürünlerin liflerinde asılı kalacağından dolayı size ilk şoku atlatacak süreyi kazandırırlar. Ayrıca kaçış yollarının açık kalmasını sağlarlar. Deprem sırasında binanın hareketliliğine de esnek yapısı sayesinde uyum sağlarlar.

Ses şiddeti nedir, nasıl ifade edilir?
Ses şiddeti, birim zamanda birim alana gelen ses enerjisi
miktarıdır. Büyüklük olarak ise dB (desibel) ile ifade edilir.

Ses seviyesi ile ilgili şu örnekleri verebiliriz:
Kalkış halindeki uçak (25 m mesafede)-140 dB
Yol kazısı (7 m mesafede) - 90 dB
Çalar saat zili (1 m mesafede)-80 dB
50 km/h hızla giden otomobilin içi-70 dB
Normal konuşma (1 m mesafede)-50 dB
Sakin yatak odaları (olması gereken)-35 dB

Akustik Şilte izobozz 5-7-10-15-20 mm keçe şilteler ile  Şap altı ve parke ve döşeme altı zemin ses izolasyonu darbe ve gürültü sesi yalıtımlarında kullanılır.Akustik şilte ne işe yarar? sorusunun cevabı için detaylı bilgi 

www.kecesesyalitimi.com

sitesini ziyaret ederseniz seviniriz.

 

izobozz keçenin bebek kıyafetlerinde olması gereken OEKO-TEX belgesi vardır.Ayrıca Reach ve rosh testlerinden de geçmiştir.

TSE onaylı, Bs1d0 yangın tepki sınıfına sahip olup güvenle kullanılabilmektedir. Alev yürütmez, damlama yapmaz, zehirli gaz çıkarmaz. Günümüzde yangından ölümlerin %95 ‘inin zehirli gazdan dolayı bayılarak ve boğularak kaçamama sebebi ile olmaktadır. Ürünümüzde büyük bir yangında bile en azından kaçabilecek zindeliğe sahip olacaksınız.

Şap şiltesi olarak  şapın altında kullanılan aşağıdaki özelliklere sahip malzemeler tercih edilmektedir.

TSE Belgeli,nefes alan,darbe ses değeri yüksek olan,yaşlandırma testinden geçmiş,ısıl iletkenlik değeri olan,kolay kullanım,fire vermemek,vb gibi .

izobozz keçe sağlığa zararlı değildir.Partikül yaymaz,toz tutmaz.allerjen değildir.Bu özellikleri nedeni ile uygularken maske,eldiven,gözlük kullanmanıza gerek yoktur.

 

Evet,yerli üretimdir. Bozoğlu Tekstil A.Ş.tarafından Uşak'ta üretilmektedir.Biçer Proje İnşaat  Ltd.Şti.Türkiye ve Yurt dışı Tek satıcı firmasıdır.

Asla.izobozz tamamı ile geri dönüşüm malzemelerinden elde edilmekte ve kullanımı sonrası tekrar geri dönştürülerek kullanılan sürdürülebilir malzemelerdendir.Leed ve Bream sertifikalarına puan vermektedir.

Doğa dostu ,gelecek nesillere yaşanabilir bir Dünya bırakmayı hedefleyen kişilerin ve  firmaların tercihi üründür.

Evet. File sıvanın çatlamasını engeller.

Evet. izoBOZZ ürünler eğimli yüzeylerde esnek yapısı ile çok rahat uygulanabilmektedir

Keçemiz kopmaz,parçalanmaz,mevcut duvarınıza çimento esaslı mantolama yapıştırma harcı ile yapıştırıldığında keçeyi duvardan sökmesi çok zordur.Keçe yapıştırıldıktan sonra file ve sıva uygulaması yapılıp, tuğla veya taş kaplama yapılabilir.(teknik bilgi için sorunuz)

Hızlı teslimat.Ürün siparişi sonrası 3-7 gün arasında bölgelere göre teslimat değişmektedir. kargo veya ambar yolu ile gönderilmektedir.

izobozz'u www.feltbimarket.com üzerinden veya bayilerimiz üzerinden veya bayimiz olmayan yerlerde www.feltbi.com üzerinden (0505 3668813 )  temin edebilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0505) 366 88 13

BİZ SİZİ ARAYALIM