Telefon
WhatsApp

Spor Salonları Akustik Uygulamalar

  • Spor Salonları
  • Spor Salonları Akustik Uygulamalar

Spor salonu ses ve yankı yalıtımı sayesinde çok daha rahat bir şekilde çalışmalar yapılabilir, çalışmalardan alınacak verim daha da yükseltilebilir.Ayakkabı gıcırdaması,top sesi,yüksek ses tezahüratlar,müzik içerdeki yankı seviyesini arttırır.

SPOR SALONU AKUSTİK

Spor salonları genel olarak çok geniş alanlar içerisinde yer almaktadır. Akustik düzenleme olmayan spor salonlarında parke zemin, beton duvarlar ve alçı tavanlar yüzünden yankılanan ekoyu çok net duyabiliriz.
Bazı spor salonlarında yankı 7,8 saniye kadar sürebilir. Bu mekanlar sadece bir spor salonu olarak değil, aynı zamanda bir toplantı salonu,tiyatro,müzik mekanı olarak kullanıma hazırlanmalıdır.
Bu yüzden spor salonu akustik düzenleme önemlidir.

Spor salonu akustik ile Yankı süresini en aza indirmek için yüzey alanlara Feltbi Akustik  Paneller ve Feltwall Akustik Keçe Duvar kaplamaları uygulanmalıdır. Bu paneller ve duvar kaplama keçeleri kritik ses ve aşırı enerjiyi emerler. Reverberasyon  (Çınlama süresi) ni düşürerek ortamdaki akustiği düzenler. 
Daha fazla verim için Feltbi Akustik Baffle Panelleri tavanlara uygulanır. Paneller her iki tarafından da sesi emerek, tavandan erken yansımaları yakalayarak daha fazla verim elde ederler.Ses yutucu paneller,kanopeler,tavan bulutlar,akustik keçe paneller,renkli kumaş,tavan kaplamaları,akustik panolar,renkli desenli keçeler uygulanarak çeşitli tasarımlarla mekanlar şimdi çok akustik.

 Spor salonu akustik ve ses yalıtımı içerideki seslerin dışarı çıkması, dışarıdaki seslerin içeri girmesi, branş odaları arası seslerin birbirine karışması ve salon içerisindeki sesin yankı yapması sorunlarını ses yalıtımları ve düzenleme ile  çözülebilmektedir.

Spor Salonu acoustic yüksek ses içeren makinelerin çalıştığı ve titreşim yaydığı bir ortamdır. Burada önemli olan titreşim ve darbe önleyici ses yalıtım malzemesi kullanmaktır. Zemin için mantarlı kauçuk, kauçuk levha , epdm bariyeri kullanabilirsiniz. Çok fazla alet çalışıyor ise buraya mutlaka ses izolasyonu yapılması gerekir. Bunun için ise Feltbipan  Vox tercih edebilirsiniz. Feltbi Vox  paneller duvara uygulandıktan sonra boya,badana gerektirmez. Bunun yanı sıra destekleyici olarak kumaş kaplı paneller, baffle ve yüzer tavanlar, akustik panelleri tercih edebilirsiniz.

Projelerinize en uygun Akustik Fiyat teklifi almak  için https://www.keceakustik.com/iletisim  teklif formundan veya 0212 2913103 / 0505 3668813 bize ulaşabilirsiniz. Akustik Problemlerinize çözüm önerileri veya Akustik  ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Desen seçeneklerimiz için aşağıdaki linki tıklayınız.

    https://www.feltbi.com/feltbi-decor-14/decor-urun-kategorileri/

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı IMG_9104.jpgSPOR SALONU

Spor salonları

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0505) 366 88 13

BİZ SİZİ ARAYALIM