Telefon
WhatsApp

Nelere Dikkat edilmelidir?

  • Home Studıo
  • Nelere Dikkat edilmelidir?

Gelişen teknoloji ile birlikte yaşam kalitesinin artması,kişilerin evlerinde profesyonel mekanlar oluşturmasına olanak verir.Kullanılan elektronik sistemler ne kadar kaliteli olursa olsun,akustik düzenleme yapılmamış ise tam performans alınması için Akustik düzenleme ve ses izolasyonları yapılmalıdır.

EV SİNEMA AKUSTİK SES YALITIMI

Gelişen teknoloji ile birlikte yaşam kalitesinin artması , kişilerin evlerinde profesyonel mekanlar oluşturmasına olanak vermektedir. Ev sinema akustik ses yalıtımı yapılmış odalar çok değerlidir. Bunun için kullanılan elektronik sistemler ne kadar kaliteli olursa olsun akustik düzenleme yapılmamış mekanlarda tam performans alınmamaktadır. Akustik düzenleme ve ses izolasyonlarının yapılması gereklidir.

Ev sinema akustik ses yalıtım için duvarlara akustik paneller, akustik keçeler, akustik keçe panolar, zemine keçe, bariyer, akustik halılar kullanılması gereklidir.

EV SİNEMA AKUSTİK SES YALITIMI NASIL YAPILIR?

İlk olarak ses yankılanma yani reverbasyon ölçümü yapılır. Ses oda içinde duvarlara çarparak yankılanır,yutucu malzeme eksikliği var ise bu sesler karışır ve doğru duyulmaz. Bu nedenle ölçümler sonrası hem yutucu hem dağıtıcı paneller kullanılması gerekmektedir.

Akustik danışmanlık alınarak yapılması en doğru yöntemdir. Böylece kullanılacak aletlerin de planlaması doğru olarak yapılır.

Ev sinema akustik ses yalıtımı DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Müzik sisteminin alınmasından önce mutlaka sinema odası yapılacak mekanın tüm problemlerinin giderilmesi gereklidir. Ev sinema akustik ses yalıtımı ,akustik açıdan ve ses yalıtımı açısından problemli bir mekanda alacağınız hiçbir cihaz var olan performansını göstermeyecektir.

Mekanın kolon, kiriş, kapı ve pencere gibi çok girinti, çıkıntısı olmayan yerlerden tercih edilmesi daha doğru olur.

Ev sinema akustik ses yalıtımı için mekanın problemlerinin çözülmesi kadar görselliği de önem taşımaktadır. Gelişen teknoloji ile size ve çevreye zarar vermeyen akustik keçe panolar, akustik keçe paneller ile istediğiniz desen ve renkte isterseniz de aydınlatmalı rengarenk ürünlerimizden seçebilirsiniz.

Zeminlerde ses yutucu akustik halılar tercih edilmektedir.

Hoparlörler görüntü kaynağının iki yanına mümkünse birbirlerinden yeterince uzak köşelere yakın yerleştirilmelidir. Oturma grubuna yaklaşık altmış derecelik açı ile konumlandırılmalıdır.

Elektrik alt yapısı görünmeyecek bir şeklide planlanmalıdır.

Ses Cihazları ve Görüntü Sistemleri seçimi bütçeye göre değişiklik göstermektedir. Doğru akustik danışmanlık ile doğru tutarı harcarsınız.

EV SİNEMA AKUSTİK SES YALITIMI FİYATI

Mekanda yapılan ölçümler sonrasında hangi tür paneller kullanılacak. yutucu ,dağıtıcı kaçar adet olacak ,zemin ölçümleri yapıldıktan sonra sizlere fiyatlandırma ile ilgili bilgi verilmektedir. Montaj işlemi ses ölçümleri yapılarak tamamlanır. Mekanın öncesi ve sonrasının akustik ve yalıtım sonuçları sizlere verilmektedir.

https://keceakustik.com/proje-kategori/profesyonel-akustik

Ev sinema akustik ses izolasyonu profesyonel danışmanlık

 

Home studıo

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0505) 366 88 13

BİZ SİZİ ARAYALIM