Telefon
WhatsApp

Akustik Duvar Panelleri

  • İşyeri Ofis
  • Akustik Duvar Panelleri

Kumaş kaplı duvar panelleri, çok amaçlı salonlar, açık plan ofisler, konferans salonları, stüdyolar ve görüşme odaları gibi alanları işlenebilir ortamlara dönüştürmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Akustik kumaş veya akustik keçe kaplı duvar panelleri ile dekoratif akustik çözümler sunuyoruz.

AKUSTİK PANELLER

Akustik paneller mevcut mekanda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkan veren polyester elyaf keçe üzeri kumaş kaplı veya keçe panellerdir.

Akustik paneller, kullanıldığı alanlarda ofis akustiği ses yalıtımını sağlayan akustik kumaş veya keçe kaplama malzemelerinden yapılmaktadırlar. 

Ürün Tanımı

Ön yüzeyinde darbeye dayanıklı akustik paneller ses emici kumaş ile kaplanır ve panellerin iç malzemesi polyester elyaf keçedir.Akustik ses yalıtımı ve dekoratif olmasını sağlamak amacıyla daha çok duvarda kullanılır ancak tavanda da uygulaması yapılabilir.

Özel üretim yapılabilir ancak genel olarak ebatlar standarttır. Kalınlık ses emilimde çok fark etmez ama kalın olan incesine göre daha etkilidir. İsterseniz farklı kalınlıklarla değişik tasarımlar elde edebilirsiniz.

Akustik Paneller Kullanım Yerleri

Duvarlarda, tavanlarda kullanılarak  ofis ortamı içerisinde yankıyı engelleyerek yalıtım sağlayan akustik panel kaplama malzemesidir..
Kumaş kaplı akustik panellerin ön yüzeyinde bulunan renkli akustik kumaş sayesinde her ortama özel tasarımlar elde edilebilir. Hatta size özel baskı seçenekleri ile sadece size özel tasarımlar yapılabilmektedir.

Akustik Paneller Kullanım Alanları

Ses yutuculuğunun yanı sıra kumaş kaplı akustik paneller dekoratif bir görünüm ile son katmanda kullanılabilen, beton veya alçı levha yüzeylerinde kolayca uygulanabilen ürünlerdir.

Ofis bölümlerinde toplantı odalarında çıplak duvarlar çınlamaya neden olur bu gibi durumları engellemek adına akustik panel yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak ev sinema salonu, restoran, sinema odası, hastane, cafe - bar, stüdyo odası, reji odası, radyo odası, bateri odası vb. alanlarda da tercih edilebilir.

Akustik Kumaş Kaplı Panel Kalınlıkları : 

Modele bağlı 20 mm ile 40 mm standart kalınlıktadır. Tüm teknik şartnamelere uygundur.

Akustik Kumaş Kaplı Panel Ebadları ( Standart Ölçüler ) :  60 cm × 60 cm – 60 cm x 120 cm – 50 cm x 50 cm – 50 cm x 100 cm  – 50 cm x 200 cm

Akustik Kumaş Kaplı Panel Ebadları ( Özel Ölçüler ) : 60 cm x 240 cm – 50 cm x 300 cm – 120 cm x 300 cm – 100 cm x 300 cm – 80 cm x 300 cm gibi farklı ölçüler mümkün.

https://www.feltbi.com/akustik-paneller/

 

İşyeri ofis

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0505) 366 88 13

BİZ SİZİ ARAYALIM